READING

Bransoletka „wrap” reaktywacja

Bransoletka „wrap” reaktywacja

 4066_2016_03_ Wewnetrzne_Leniwiec_domowy_1100x300

Autorem postu jest Ola z bloga Leniwiec domowy

 Przeprowadzka na wieś uwolniła u mnie ukryte pokłady rękodzielniczych pasji. Najpierw był wielki powrót do szydełkowania, potem scrapbooking i biżuteria koralikowa. Krótkie chwile wolnego czasu staram się dzielić pomiędzy te i inne moje pasje. Jak człowiek renesansu szukam wiedzy na każdy temat, który mnie zainteresuje i wykorzystuję ją do realizacji moich pomysłów

Lubię, i to bardzo, ten typ bransoletek. Przyjemnie się je robi i są świetne do noszenia. Pamiętacie tę turkusową z brązowym rzemieniem? To połączenie kolorystyczne jest szczególnie atrakcyjne. Chcę Wam pokazać nową odsłonę tej bransoletki. Intensywne użytkowanie jakiemu poddała ją Ania, właścicielka tej ślicznotki, pozwoliło mi poznać słabe strony tej pracy. Tak jak mogłam przypuszczać, okazały się nią nici. Użyte przeze mnie nici NYMO D, dobre do haftu, tutaj poległy. Bransoletka oczywiście utrzymała się w całości, jak również kilka innych. Jednak te nici znacząco skróciłyby jej czas życia. Dlatego bransoletkę Ani poddałam gruntownej renowacji. Inaczej mówiąc rozprułam, by wykorzystać ponownie koraliki. W efekcie powstała dłuższa bransoletka – cztery owinięcia wokół nadgarstka. Dodałam też turkusowy sznurek nylonowy. Użyłam nici Silamide the Bead Smith. Są to nici nylonowe, skręcane i woskowane, więc zbytnio się nie plątały, co było dla mnie szczególnie ważne, gdyż w pracy użyłam poczwórnej nici.

 

Jednak zdecydowanie do bransoletek wrap polecam nici nylonowe S-Lon micro cord 0,25 mm. Zwłaszcza, gdy używane są koraliki z małymi otworami. Przy koralikach z dużymi otworami możliwości jest dużo więcej np. nici nylonowe S-Lon Fine Tex 0,4 mm. Wybierając nici do tego typu bransoletek należy wziąć pod uwagę wielkość otworu w koraliku. Przy czym przy długiej bransoletce, nitka się kończy w trakcie pracy, nawet 2-3 razy, a wtedy by ją ukryć i dołączyć nową trzeba nitkę przez dziurkę w koraliku dodatkowo (oprócz standardowych dwóch razy) przewlec minimum dwa kolejne razy. Warto też rozważyć możliwość schowania węzełka w koraliku.

 

Jak Wam się podoba ta nowa wersja? Na pewno jest bardziej turkusowa od poprzedniej.

 

 

turkusowywrap2

 

więcej przeczytacie na blogu Oli: leniwiecdomowy.blogspot.com

RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
Facebook