READING

Strony www dla grafika komputerowego. Absolutny to...

Strony www dla grafika komputerowego. Absolutny top!

woman-1889812_1920

Przyszedł czas na mały graficzny poradnik. Idealny dla wszystkich początkujących w tej tematyce. Kilka przydatnych stron, które zebrałam w czasie wielu lat pracy na tym stanowisku.

PORTFOLIO

Pierwsze kilka propozycji to strony internetowe prezentujące nasze portfolio w sieci. Wszystkie z propozycji są darmowe a z czasem pełnią funkcje motywacyjną. Aktywność innych użytkowników i prezentowana przez nich twórczość sprawia, napędza nas do działania.

Mamy tutaj kilka naprawdę świetnych pozycji:

behance-logo-black

59a24b7997493049061cdfd4651c524c

deviantart-logo-wordmark-1024x762

pobrane-1

dribbble-logo

( Dribbble wymaga zaproszenia )

TYPOGRAFIA

Następnie mam dla Was trzy propozycje stron które pomogą Wam w pracy z typografią. Chciałabym żeby ktoś mi o nich powiedział na początku mojej drogi, może nie byłoby tak ciężko :)

whatthefont

What the font to serwis w którym bez problemu sprawdzimy jaka typografia została wykorzystana w projekcie. Wystarczy albo dodać url obrazka albo wczytać obrazek na stronę. Serwis automatycznie podaje nam nazwy czcionek podobnych do wykorzystanej w projekcie.

retro-dafont

Dafont.com to strona internetowa gdzie znajdziemy setki świetnych czcionek gotowych do pobrania i wykorzystania w naszych projektach. Każda z nich pobiera się wraz z opisem dot. praw do wykorzystania.

ZDJĘCIA

W sieci mamy wiele stron internetowych oferujących zdjęcia do wykorzystania w naszych projektach. W zależności od serwisu pojawia się informacja gdzie dokładnie zdjęcie można wykorzystać ( komercyjnie czy prywatnie ). Ja najczęściej korzystam z tej strony.

 

logo-2

możliwe wykorzystanie zdjęć w celach komercyjnych.

GRAFIKA WEKTOROWA

To jest chyba nowość w internecie. Strona oferująca grafikę wektorową darmową do celów komercyjnych i personalnych.

freepik_logo

 

TUTORIALE

Jako ostatnie to dodatki które bawią każdego grafika komputerowego czyli tutoriale. Różnej maści i z różnych programów, ale jedno jest pewne: wszystkie łatwe i przyjemne.

logo-tuts

 

314394_256836051095057_1859387773_n

To już wszystko co przychodzi mi do głowy do wykorzystania w codziennej pracy. Mam nadzieję, że propozycje przydadzą Wam się w przyszłych projektach. Trzeba przyznać, że internet Nas rozpieszcza :)

 

 


RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
Facebook