Używanie modeliny

Modelina występuje we wszystkich kolorach.Można ją kupić zarówno w sklepie plastycznym jak i w supermarkecie. Jest ogólnodostępna co sprawia, że tak chętnie po nią sięgamy. Jej główną zaletą jest łatwość pracy jak w przypadku plasteliny i termoutwardzalność. To przyjemna zabawa która rozwija motorykę, umiejętność mieszania barw i wyobraźnię.

School Children Plasticine Colors Kindergarten Fun

School Children Plasticine Colors Kindergarten Fun

 

Modelina nie jest przeznaczona tylko dla dzieci. Wiele artystów korzysta z niej na przykład przy produkcji biżuterii czy innych przedmiotów handmade. Dlatego w sklepie znajdziemy tyle rodzajów, kolorów i właściwości. Bardzo istotne jest wybranie modeliny, która jest nietoksyczna. Żeby mieć o tym pewność należy na opakowaniu szukać znaku: 3+ co daje nam gwarancję, że z produktu mogą korzystać dzieci od 3 roku życia. 

Warto wypróbować kilka producentów, niektóre z modelin są twardsze, inne miękkie. Wszystko zależy od upodobań dziecka. Po wypieczeniu modeliny możemy ją pomalować nawet lakierem do paznokci.

Zastosowanie  

Najlepiej przed lepieniem położyć na stole ceratę lub folię – będzie się łatwiej turlać masę a dodatkowo nic nam się nie ubrudzi. Przyda nam się: igła, wykałaczka, wałek, koraliki, szydełko itp.

Warto też na stole postawić sobie miskę z chłodną wodą. Zanurzanie w nich rąk sprawi, że modelina nie będzie się lepić do dłoni.

17340-FX-6-0-12-6-8-0

Utwardzenie

Tutaj należy się stosować do zaleceń na opakowaniu. Niektóre z produktów należy wypiekać, inne gotować. Żeby nadać figurkom połysk warto zanurzyć je w oleju i wytrzeć ręcznikiem papierowym lub pomalować lakierem bezbarwnym.


RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
Facebook