Jak zrobić masę solną?

dsc_0382

Masa solna to doskonała zabawa dla dzieci, rozwijające ich zdolności manualne. Nawet jeśli ktoś nie ma zdolności plastycznych to uda mu się stworzyć zjawiskowe dekoracje.  Idealne rozwiązanie na np. świąteczne dekoracje.

 

Składniki masy:

1 szklanka soli
1 szklanka mąki
1/2 szklanka wody
Dodajemy mąkę i sól. Delikatnie mieszamy i dodajemy wodę. Wyrabiamy ciasto aż stanie się gładkie 5-10 minut. Powinno przypominać elastycznością ciasto na pierogi i łatwo odchodzić od rąk. Jeżeli będzie zbyt wilgotne, należy dosypać trochę mąki (nigdy więcej soli, zawsze mąkę). Kiedy będzie już gładkie- jest gotowe do użycia. Nie trzeba wyrabiać go długo, gdy przestaje się lepić nachalnie do ręki, tworzy sprężystą kulę, oznacza to, że jest już gotowe. Następnie lepimy sobie nasze figurki, kiedy są już wykonane najlepiej przy użyciu słomki robimy dziurkę w górnej części naszej figurki – to będzie idealne miejsce na wstążkę lub jakiś sznureczek.  Następnie czekamy aż nasza figurka wysuszy się. Możemy wykorzystać w tym celu piekarnik. Nastawiamy temp na 70 stopni.
Kiedy mamy już gotowe bierzemy sobie plakatówki i malujemy. One idealnie się sprawdzają na masie solnej :) Miłej zabawy :) !

dsc_0432

wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga: http://oliwiaart.blogspot.com/

 


RELATED POST

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

INSTAGRAM
Facebook